O firmie

Jesteśmy pierwsi na rynku

Zmieniamy historię rynku biotyny w Polsce. Jako pierwsi w naszym kraju wprowadziliśmy na rynek lek z najwyższą dawką tej substancji – Biotynox® Forte. Stwarza to nowe możliwości terapeutyczne dla lekarzy, którzy chcą zapewnić swoim pacjentom wsparcie w niedoborach biotyny.

W tym miesiącu wprowadziliśmy na rynek dwa produkty – Biotynox® z dawką 5 mg biotyny oraz Biotynox® Forte z dawką biotyny 10 mg. Wskazaniem do stosowania tych leków jest leczenie niedoboru biotyny, które mogą przejawiać się objawami takimi jak:

  • wypadanie włosów
  • zaburzenia wzrostu włosów i paznokci
  • stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, uszu i krocza

po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn. 

Jest to dla nas przełomowe wydarzenie w historii naszej firmy, ale już pracujemy nad kolejnymi produktami, które zmienią polski rynek farmaceutyczny.
 

Lek OTC

Biotynox® Forte

Strona produktu
Lek OTC

Biotynox®

Strona produktu

Skrócona informacja o leku: Biotynox®, Biotynox® Forte

Biotynox®, 5 mg, tabletki: Jedna tabletka zawiera 5 mg biotyny (Biotinum).
Biotynox® Forte, 10 mg, tabletki: Jedna tabletka zawiera 10 mg biotyny (Biotinum).
Wskazania do stosowania: Wspomagające leczenie niedoboru biotyny z takimi objawami jak: wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu włosów i paznokci, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, uszu i krocza, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Udostępnij: