O firmie

Respirator i koncentrator tlenu w IV transporcie humanitarnym

Kolejny transport humanitarny wyjechał 21.06.2022 r. do Ukrainy wioząc ze sobą żywność, suplementy diety, środki higieny osobistej oraz respirator i koncentrator tlenu. To już czwarty raz, kiedy poznańska firma farmaceutyczna Biofarm zorganizowała pomoc dla najbardziej potrzebujących za naszą wschodnią granicą. Wszystkie produkty przekazane w ramach solidarnościowego wsparcia trafiły do Lwowa, a stamtąd do najbardziej potrzebujących w Charkowie.

Od marca 2022 r. firma zorganizowała cztery transporty humanitarne do Lwowa. Łącznie wysłała 126 palet w tym: 190 tys. opakowań produktów leczniczych, żywność, mleko modyfikowane, środki higieny osobistej oraz specjalistyczny sprzęt techniczny oraz medyczny. Ponadto firma przekazała środki finansowe na dwie organizacje pozarządowe – Fundację Humanitarne Inicjatywy ze Lwowa oraz Stowarzyszenie Wokół Sportu z Wrocławia, które zajęło się ukraińskimi dziećmi z klubów sportowych. 

Ten czwarty transport różni się od poprzednich tym, że jest to pomoc dedykowana, skompletowana w porozumieniu z prezydentem miasta Charkowa. Dla miasta, które codziennie zmaga się z atakami rakietowymi, a odpowiednio trudną sytuacją humanitarną. Tym razem wysłano 32 palety, głównie z żywnością o długim terminie ważności oraz suplementami diety i środkami higieny osobistej. 

W pomoc organizowaną przez firmę i adresowaną wyłącznie dla Charkowa aktywnie włączyli się członkowie Lions Club Poznań 1990. Jest to pierwsza inicjatywa charytatywna zorganizowana przez Biofarm dla tego partnerskiego miasta Poznania. 
Do pomocy Biofarm zaprosił również inne organizacje pozarządowe i firmy. W czwarty transport humanitarny włączyły się:
•    Fundacja Each Life
•    członkowie Lions Club Poznań 1990
•    Krzysztof Kozanecki i Paweł Słabolepszy - właściciele firmy Product Plus Kozanecki, Słabolepszy Sp. J.
•    Wojciech Kruczyński – Prezes Zarządu Klubu Sportowego Tri Tour oraz Agata Kluczyńska – Sekretarz
•    Adam Żegota – Członek Zarządu Multeafil Sp. z o.o.
•    Krzysztof Wegenke – Prezes Zarządu Maxfrut Sp. z o.o.

Wszystkim darczyńcom zaangażowanym w przekazanie pomocy dla Charkowa serdecznie dziękujemy, bo tylko razem możemy więcej!

W planach są dalsze działania, o których Biofarm będzie na bieżąco informować na stronie internetowej.
 

Udostępnij: